MT İç Mimarlık by metin tepe

İster inanın ister inanmayın ama küçük banyolar da doğru dekore edildikleri takdirde oldukça güzel ve kullanışlı olabilirler. Bir çoğumuz küçük alanlarda yaşıyoruz ve bu yüzden de evimizin her odasını daha kullanışlı hale getirebilecek çözümler arıyoruz. Küçük bir banyo da harika bir banyo haline gelebilir, tek yapmanız gereken basit birkaç kuralı takip etmek.

Alanın çoğunluğunu kaplayacak bir küvet kullanmak yerine, köşeye yerleştirebileceğiniz bir duşa kabin tercih edebilirsiniz . Bu sayede alandan tasarruf edebileceğiniz gibi, duşa kabinin içine bir duşa kabin küveti yerleştirerek bir duş odası da oluşturabilirsiniz. Son birkaç yıldır, duş odası olan banyolar bir hit haline geldi çünkü normal küvetlerden çok daha az yer kaplıyorlar. Duşa kabinin etrafında kullanılacak bir cam sayesinde, bir illüzyon yaratılarak alanın daha geniş olduğu hissi verilebilir çünkü bu sayede odanın iki ucunu da görebilirsiniz. Eğer mümkünse bir mini-klozet kullanarak alanı daha da genişletebilirsiniz. Depolama için ise yerden tavana kadar uzanan raflar kullanıp, bütün gerekli eşyalarınızı bu alanda bulundurabilirsiniz.

Eğer minimalist tarzda bir banyo düşünüyorsanız, açık renkleri tercih etmeli, farklı bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız antrasit kahverengi ve ahşap renkleri tercih edebilirsiniz

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment