antalya tadilat , elektrik tesisat, elektrik ustası

Elektrik Tesisat

Evinize yada iş yerinize yeni elektrik tesisatı mı çektirmek istiyorsunuz?  Eski elektrik tesisatını ve sistemini mi değiştireceksiniz? Elektrik tesisatları ve fiyatları hakkında doğru ve güvenilir bilgiye mi ihtiyacınız var?  O halde doğru adrestesiniz.

Elektrik tesisat fiyatını etkileyen unsurlar nelerdir?

Elektrik tesisatı çektirirken bir kaç önemli etken fiyat belirler.

 • Hangi konuta elektrik çektireceksiniz, bu konut sıfır yapım mı veya eskimi? : Yeni konutta tesisatın nerelerden ve nasıl geçeceği bellidir. Usta sadece kabloları çeker ve kumanda edeceği anahtar, priz veya alete bağlar. Eski konutlarda ise; var olan tesisatın sökülüp çıkarılma ve yerinin temizlenip hazırlanması işi vardır. Bu da ciddi bir işçilik ücretine mal olur.
 • Kullanılacak kablo türü de, fiyatı önemli bir şekilde etkiler. Elektrik kablolarının;  yapıldığı malzemenin cinsine, kullanım ve dayanıklılık özelliklerine göre fiyatları değişir. Kabloları seçerken de amacına uygun kabloyu kullanmaya çok dikkat etmeliyiz. Gücü düşük bir kabloyu yüksek güç gerektiren bir yere çektiremeyiz. Yoksa kablo yanar, büyük hasarlara ve can kaybına neden olabilir.
 • Elektrik tesisatı sıva üstünden mi, yoksa sıva altından mı çekilecek? Çektireceğimiz elektrik tesisatı, bizim isteğimize göre sıva üstü ve sıva altı olarak ikiye ayrı yerden çektire biliriz. Sıva altı elektrik tesisatını eski yapılara uygulamak zor ve masraflı bir iştir. Kablo kanal yeri açmak için kırma ve dökme işi, sonra da sıva boya işleri vardır. Bunlar da fiyatımızı ciddi etkiler. Sıva üstü elektrik tesisatlarında ise; kablo kanal ve ekipmanlarına ihtiyaç vardır. Fakat bunlar ucuzdur ve montajı kolaydır. Kırma ve dökme işi olmadığı içinde, ucuz ve çabuk kurulan bir sistemdir. Tek dezavantajı; bazen estetik görünümü bozabilir.
 • Elektrik tesisatı çektirme fiyatları

  Evinizin olmazsa olmazıdır elektrik. Ve bu işlerin en güvenilir bir şekilde yapılmasına özen gösterilmesi gerekir. Kaza ve yangın gibi hayati öneme arz eden olayları engellemek için, bu işin ustasından yardım almak gerekir. Masrafların ne kadar olacağına dair bir fikriniz olsun diye alttaki tabelada farklı mekanlara elektrik çektirme, ve kablo yenileme fiyatlarını sıraladık.

  Yapılacak iş Fiyat Gerekli malzemeler
  Elektrik döşeme (yeni) 7000-13000 tl arası İç ve dış kablo, tesisat
  Elektrik tesisat yenileme (duvar dışı kablolar) 4500-7800 tl arası İç kablo, tesisat
  Elektrik tesisat yenileme (duvar içi kablolar) 5000-9000 tl arası İç kablo, tesisat

Malzeme seçimi çok önemli!

Evinize, iş yerinize yada herhangi bir yerden başka bir yere elektrik tesisatı çekerken dikkat edilecek en önemli hususlardan biri de kullanılacak malzemenin özelliği ve kalitesinin çekmiş olduğunuz elektrik gücüne uygun olup olmamasıdır. Elektrik gücüne uygun malzeme; hem canınızı hem malınızı korur.

Elektrik işleri tehlikledir! Uzmanına  bırakın!

Profesyonellik

Ücretsiz Keşif

Mimarlarımız yerinde keşif yaptıktan sonra , kaliteli malzeme ile istediğinizi bütçeye uygun tadilat yapılır.

Tecrübe

Yüksek Kalite

Her işimize özel önem veriyor, çalıştığımız her evi daha güzel bir yer haline getirmek için bilgimizi, tecrübemizi ve emeğimizi evleri güzelleştirmek, hayalleri gerçekleştirmek için ortaya koyuyoruz. MT İç Mimarlık olarak daha harika yapılar oluşturmak için biz hazırız.

Güven

1 Yıl Garanti

MT İç Mimarlık olarak her yaptığımız işe 1 yıl garanti veriyoruz.  Yaptığımız her işe  uyguladığımız her emeğe sonuna kadar güveniyoruz.